Wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich

Wyjazd na KanaryJeśli planujesz urlop i nienawidzisz niskich temperatur, to idealnym miejscem na wypoczynek dla Ciebie są Wyspy Kanaryjskie. Nie bez przyczyny nazywane są wyspami wiecznej wiosny, gdyż tam nigdy nie ma zimna, więc z powodzeniem można tam spędzać wakacje przez cały rok, korzystając z pięknej pogody. Kanary to idealne miejsce na wakacje, gwarantujące słońce, dobrą zabawę, moc niezapomnianych wrażeń i z pewnością, jeśli zobaczyć ich piękno, zapragniesz  powrócić tam ponownie.

 

KANARY NA LAST MINUTE

-Zalety
Ich zaletą jest przede wszystkim to, że zapłacimy za nią nawet do 50% mniej, niż gdybyśmy wybrali wczasy z katalogu i zarezerwowali wyjazd co najmniej pół roku wcześniej.

Oczywiście, najbardziej opłacają się wyjazdy poza sezonem wakacyjnym, po okresie świątecznym, po długim weekendzie czy wykupione tylko 3 dni przed podróżą. Warto też podkreślić to, że zaoszczędzone pieniądze możemy wydać np. na organizację dodatkowych wycieczek na miejscu i tym samym urozmaicić sobie wczasy, zapewniając więcej wrażeń albo na zakup pamiątek czy prezentów dla bliskich osób.

Warto też dodać, że możemy być całkowicie pewni tego, że wycieczka nie zostanie odwołana, bo wykupiliśmy ostatnie miejsca.

-Wady
Minusem tej oferty jest to, że musimy być cały czas na walizkach, bo nigdy nie wiadomo, kiedy nadarzy się korzystna propozycja. Zazwyczaj znany tylko kraj docelowy, natomiast o warunkach pobytu często dowiadujemy się w dniu wyjazdu. Ale większość turystów, którzy decydują się na last minute, jest przygotowana na niższy standard i nie ma zbyt wygórowanych oczekiwań, bo wiadomą sprawą jest to, że biura podróżny nie dają nic za darmo, a więc nie możemy liczyć na przepiękne apartamenty ( chociaż czasami w ramach promocji biura turyści są mile zaskoczeni wyższymi standardami pobytu, jednak ta sytuacja to rzadkość i ma miejsce tylko poza sezonem).

Musimy być bardzo ostrożni! Trzeba dokładnie zapoznać się propozycją biura, zapytać czy będą wprowadzone dodatkowe obowiązkowe lub fakultatywne opłaty na lotnisku, lub na miejscu, np. skarbowe, za transport autokarem z lotniska do hotelu, za klimatyzację, za dostęp do basenu, aby nie być później niemile rozczarowanym.

 

NOCLEGI NA KAŻDĄ KIESZEŃ

Turyści najczęściej decydują się na apartamenty, których ceną są bardzo różne, w zależności od tego czy posiadają wyłącznie podstawowe wyposażenie czy wyróżniają się luksusowym wnętrzem. Mogą mieszkać w nich nie tylko całe rodziny, ale i znajdziemy także takie, które przeznaczone są tylko dla dwóch osób.

Inna formą zakwaterowania są hotele, które wybierają osoby ceniące sobie przede wszystkim komfort i wolą zapłacić za dodatkowe usługi, takie jak obsługa hotelowa, dostęp do basenu czy kortów tenisowych.

Dla najbardziej wymagających turystów, którzy chcą mieszkać w historycznych budowlach przeznaczone są pandory. W związku z tym, że jest ich tylko sześć na wyspach i zwykle znajdują się na terenie parku narodowego ich cenna bywa niebagatelna. Ale jeśli ktoś nie musi liczyć się z pieniędzmi, to warto się na nie zdecydować, gdyż naprawdę warto poczuć klimat tych cudownych miejsc mających niezwykłą przeszłość.

Natomiast osoby, które cenią sobie ciszę i chcą uciec od zgiełku miast, powinny zdecydować się na casas rurales, agroturystyczne ośrodki znajdujące się na wsiach. Koszt pobytu bywa w nich wysoki, ale spokój i błogi odpoczynek od huku jest chyba bezcenny. Trzeba także mieć własny transport, gdyż często są one oddalone od miast nawet o kilkadziesiąt kilometrów.

Trzeba też wspomnieć o tym, że na wyspach jest bardzo dobrze rozwinięta sieć kempingowa, a więc osoby, które chcą odpoczywać na łonie natury, powinny zapoznać się z ich ofertą.

 

KANARYJSKA POGODA

Oczywiście, dla zwolenników ogromnych upałów, uwielbiających przebywać nad wodą, wylegiwać się na plaży i opalać się godzinami, proponujemy wyjazd na wyspy latem. W dzień temperatury sięgają 30 stopni, a nocy zwykle nie spadają poniżej 20 stopni, więc także późną porą można spacerować, np. ulicami miast, podziwiać widoki, oglądać zachód słońca bez zabierania dodatkowej odzieży.

Natomiast jesienią i wiosną średnia temperatura wynosi 23 stopnie, noce także są ciepłe, a więc są to idealne pory roku na wypoczynek dla osób, które nie lubią się smażyć na słońcu.

Najzimniejszą porą roku jest oczywiście zima, ale chyba tylko z nazwy, gdyż średnie temperatury wahają się między 19-21 stopni Celsjusza, najchłodniej jest w styczniu, gdyż wtedy nawet temperatury spadają do 10 stopni (niejeden Polak byłby wniebowzięty, gdyby zimą były takie temperatury). Bywa, że czasem popada, ale deszcz przypomina raczej polski kapuśniaczek, więc jest zupełnie niegroźny.

Klimat na wyspach:

Warto też podkreślić, że na poszczególnych wyspach pogoda jest różnorodna, najwyższe temperatury są oczywiście na wyspach leżących najbliżej Afryki (Lanzarote i Fuerteventura oraz Graciosa, Alegranzou i Lobosem). Nieco mniej upalnie jest na Gomera i La Palma, choć niewątpliwie najzimniejszą wyspa jest El Hierro. Natomiast zimą niezbyt ciepło jest w północnej części Gran Canarii i Tenerife, ale życie turystyczne tętni głownie w cieplejszych stronach wysp.

Poza tym temperatura morza w zależności od pory roku waha się od 17 do 24 stopni, a więc kąpiel mile widziana.

 

Udostępnij na: