Wycieczki dla seniorów na Południe Hiszpanii

wczasy dla seniorów w hiszpanii

oferty dla seniorów hiszpaniaKażdy, kto chociaż raz był w rejonach Morza Śródziemnego, zobaczył tamtejsze krajobrazy, zwiedził przynajmniej kilka zabytków, które mają do zaoferowania kraje tam leżące, posłuchał szumu wiatru w muszelce znalezionej w gorących piaskach malowniczej plaży, pragnie tam powrócić i ponownie przeżyć te wszystkie niezapomniane chwile.

Jedna z największych zalet wszystkich miejscowości turystycznych Hiszpanii i całego rejonu Morza Śródziemnego okazuje się gorący i słoneczny klimat. Chociaż, jak wiadomo zależy to głównie od upodobań odwiedzających te tereny osób. Ponieważ jak powszechnie wiadomo w Hiszpanii panuje typowy klimat śródziemnomorski, umiarkowany, związku z tym od czerwca do września jest tam niesamowicie gorąco, a temperatura w ciągu dnia, w cieniu, może przekraczać nawet 30 stopni Celsjusza. Wieczorami natomiast, temperatura znacznie się zmienia i spada tak, że szczególnie w miejscowościach nadmorskich, może być dosyć chłodno. Miesiące wiosenne (kwiecień, maj) oraz jesienne (październik, listopad), również posiadają swoją specyficzną aurę, ponieważ jest to czas dość chłodny i deszczowy.

Wyjątkowo różnorodne ukształtowanie terenu Hiszpanii, a także sąsiedztwo morza sprawia, że w każdej z leżących tam miejscowości występuje specyficzny i charakterystyczny mikroklimat.


JESIEŃ ŻYCIA SPĘDŹ W CIEPŁYCH KRAJACH

Torremolinos zapewnia seniorom doskonałą zabawę w gorących latynoskich rytmach, słoneczna aurę, piaszczyste plaże, a także wspaniałe zabytki i miejsca, które warto zobaczyć. Dominują tutaj wspaniałe budowle w postaci zamków, kościołów oraz zabytkowych domków. Na szlakach dla zwiedzających występują ponadto ważne komunikaty dla turystów, które ułatwiają poruszanie się w danym obszarze. Jakie miejsca w Torremolinos zasługują więc na szczególną uwagę ? Należy do nich niewątpliwie Zamek Sohail, wybudowany przez Felicjan, a zmodernizowany przez Rzymian. Budowle te robią na wczasowiczach ogromne wrażenie i często są doskonałą okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Na uwagę zasługują również takie miejsca jak słynne białe domostwa, sanktuarium Santuario de la Virgen de la Penaoraz, arena walk byków w Mijas Costa, malowniczy zamek Colomares, Pustelnia św. Michała oraz wieże Pimental. Ta ostatnia została wzniesiona z myślą o ochronie przed morzem.Oprócz wspaniałych zabytków, Torremolinos ma do zaoferowania swoim wczasowiczom mnóstwo rozrywki w postaci słonecznych plaż (np. Los Alamos, El Saltillo), pól golfowych (Guadalhorce, Lauro, Alhaurin), parków wodnych (Aqualand), wspaniałych restauracji (Mi Carro, Casa Pacosse).

Pod koniec września w Torremolinos organizowany jest Dzień Turysty. W tym dniu na wszystkich urlopowiczów czeka cała masa atrakcji takich jak np. bezpłatne imprezy oraz darmowa kuchnia.

 

SPEŁNIENIE WAKACYJNYCH MARZEŃ W COSTA BRAWA

Lloret de Mar, piękna, nadmorska miejscowość turystyczna mimo że znajdująca się w północno-wschodniej części kraju w prowincji Girona, na wybrzeżu Costa Brava w Katalonii, warto ją odwiedzić, ponieważ charakteryzuje się wyjątkowo łagodnym klimatem – typowo śródziemnomorskim z wyjątkowo dużym wpływem klimatu morskiego. To dla osób starszych może okazać się wpaniałą alternatywą. Powoduje to, że temperatury latem osiągają wartości bliskie 30 stopniom, natomiast w zimie nie przekraczają zera i sięgają około 6 stopni, co powoduje, że zimy są tutaj bardzo łagodne. Również w tych okolicach tereny są dosyć suche w porównaniu z pozostałymi rejonami gorącej Hiszpanii, co sprawia, że pojawia się tutaj nieco inna niż wszędzie roślinność.

Wszystkie te warunki klimatyczne, a także sprzyjająca pogoda, piękne krajobrazy i bogactwo interesujących zbytków, umożliwia ciągły, całoroczny ruch turystyczna w tym niewielkim miasteczku.


NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O HISZPAŃSKIEJ MALADZE

Wspaniałe, rajskie plaże położone nad Morzem Śródziemnym, fantastyczna, słoneczna pogoda przez ponad 300 dni w ciągu roku, monumentalne zabytki i świetnie rozwinięta baza gastronomiczna, oferująca wyśmienite potrawy miejscowej kuchni serwowane z hiszpańskim winem to tylko część powodów, dla których warto odwiedzić hiszpańską Malagę. Aby poznać wspaniałą kulturę i sztukę stolicy Costa de Sol.

Malaga posiada świetnie rozwiniętą bazę noclegową, przystosowana dla każdego typu gościa. Chociaż stolica Słonecznego Wybrzeża nie należy do najtańszych miast, bez większego problemu znaleźć tutaj można niedrogie miejsce noclegowe w jednym z wielu hosteli i domów gościnnych, z których chętnie korzystają studenci, turyści podróżujący wyłącznie z plecakiem, ale także większe grupy zorganizowane. Ceny zakwaterowania w hostelach o całkiem przyzwoitym standardzie zaczynają się od około 30 euro za pokój, najczęściej z łazienką, a poza sezonem nawet od 20 euro. Najlepiej udać się do Informacji Turystycznej, gdzie dostaniemy spis wszystkich zarejestrowanych miejsc wraz z adresem, telefonem i ceną.

W Maladze nie brakuje również hoteli wysokiej klasy, znanych na całym świecie, ale także mniejszych, luksusowych i jednocześnie przytulnych hotelików, w których skorzystać można z basenów, SPA, kortów tenisowych czy sal konferencyjnych. Do jednych z najdroższych miejsc noclegowych w Maladze należą hotele z sieci hiszpańskich “paradores”, należących do państwa. Są one zlokalizowane w zamkach, pałacach, na terenie fortec, klasztorów, stąd też ich wysoka cena, zapewniają jednak najwyższej klasy obsługę, wypoczynek i niezapomniane wrażenia z pobytu w wyjątkowym miejscu.

 

WYCIECZKA NA SŁONECZNE WYBRZEŻE

Wybierając się na wycieczkę zagraniczną do jakiegokolwiek kraju należy zapoznać się z istotnymi informacjami, dotyczącymi naszego bezpieczeństwa podczas pobytu w danym kraju, poruszania się po nim i zwyczajów jakie tam panują. Pierwszą  i najistotniejszą sprawą jest dbałość o zdrowie. Należy pamiętać, że wyjazdy do ciepłych krajów, a do takich można zaliczyć Hiszpanię i wybrzeże Costa Brava, mogą wiązać się u niektórych osób z problemami zdrowotnymi. Przede wszystkim dlatego, że tam ciągle i wszędzie obecna jest klimatyzacja z wiadomych powodów. Osoby nieprzyzwyczajone mogą mieć problemy z gardłem i łatwo się przeziębiać. Dlatego nie zaszkodzi zabrać ze sobą podręcznej apteczki, która w razie potrzeby zaradzi pierwszym objawom chorobowym.

Głównym językiem na Costa Brava nie jest jakby się mogło zdawać hiszpański, ale kataloński. Na to też trzeba się przygotować. Jednak nawet gdy nie zna się ani katalońskiego ani hiszpańskiego jest nadzieja, że w hotelu, do którego się udajemy i w wielu innych miejscach będzie można porozumieć się w języku angielskim, francuskim, niemieckim a nawet polskim.

O CZYM WARO PAMIETAĆ WYBIERAJĄC SIĘ DO HISZPANII?

Robiąc zakupy należy pamiętać, że w samym centrum i blisko miejscowości wypoczynkowych żywność i inne rzeczy będą dosyć drogie. Najlepiej udać się do marketów znajdujących się na peryferiach. Przy okazji kupowania pamiątek na miejscowych stoiskach można się targować, czasami warto – zwłaszcza, jeżeli wpadnie nam w oko jakaś ciekawa rzecz a jest niezwykle droga.

Jeśli już zdarzy się nam tam chorować i konieczna stanie się wizyta u lekarza to trzeba się przygotować na poniesienie kosztów z nią związanych. O ich zwrot będzie można ubiegać się po powrocie do kraju, ale tylko po okazaniu rachunku, który powinien być wystawiony przez lekarza, u którego była wizyta. Z aptekami jest tam podobnie jak w Polsce, łatwo je rozpoznać po czerwonym lub zielonym maltańskim krzyżu, a jeśli dana apteka będzie zamknięta, na drzwiach można znaleźć informację o innej dyżurującej całodobowo aptece.

Udostępnij na: