Sezon turystyczny na wyspach kanaryjskich

wyjazd na wczasy

wakacja na wyspach kanaryjskichWyspy Kanaryjskie tworzą archipelag znajdujący się na Oceanie Atlantyckim i aby je odwiedzić obywatel Polski musi mieć jedynie ważny dowód lub paszport, wiza jest konieczna tylko wtedy, gdy zamierzamy przebywać na wyspie dłużej niż trzy miesiące. Oczywiście, gdy zamierzamy korzystać z samochodu, niezbędne jest międzynarodowe prawo jazdy.

Mimo tego, że Wyspy Kanaryjskie większości osób kojarzą się wyłącznie z wielogodzinnym wylegiwaniem się na plaży, kąpielami słonecznymi, to warto podkreślić, że jest to wspaniałe miejsce dla wielbicieli różnych dyscyplin sportowych i osób lubiących dobrą zabawę.

 

NAJWAŻNIEJSZE  PORADY DLA TURYTÓW

Poza tym językiem urzędowym jest hiszpański, ale w większych miastach bez problemu można się porozumiewać po angielsku, po niemiecku, rzadziej po francusku. Bez problemu też zamówimy posiłek w restauracji, gdyż menu przygotowywane jest w wielu językach, a walutą, która obowiązuje na wyspach jest euro.

Jeśli chcemy zrobić zakupy, to musimy pamiętać o tym, że w małych sklepikach będzie to niemożliwe między 14 a 17 godziną ze względu na sjestę i trzeba się w tym celu udać do wielkich centrów handlowych, które są czynne także w weekendy od 9 do 20 godziny i można płacić w nich kartą kredytową. Trzeba być także przygotowanym na to, że ceny produktów są znacznie wyższe niż w Polsce, poza paroma wyjątkami, np. cenami perfum czy papierosów.

Oczywiście, nie można zapomnieć o aparacie fotograficznym, dzięki któremu uwiecznimy cudowne miejsca i niezapomniane chwile, a zdjęcia będą dla nas później wspaniałą pamiątką.

 

JAK DBAĆ O ZDROWIE PODCZAS URLOPU?

Ze względu na wysokie temperatury przez cały rok bardzo ważną rolę odgrywa odpowiedni zapas wody, której jest zbyt mało na wyspach. W prawdzie można pić wodę z kranu, ale zaleca się jej przegotowanie. Najbezpieczniej jest jednak kupić ją w butelce.

Nie należy przesadzać także ze zbyt długim przebywaniem na słońcu czy z wielogodzinnymi kąpielami, najlepiej jest pozostać w budynku od 13 do 15 godziny, gdyż wtedy promienie słoneczne są najbardziej szkodliwe. Podstawową sprawą oczywiście są krem z filtrem, aby uniknąć poparzenia skóry, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne.

Nie musimy się także martwić o dodatkowe szczepienia, gdyż nie są one konieczne, ani o transport, gdyż komunikacja na wyspach jest dobrze rozwinięta.

 

TURYSTYCZNY OŚRODEK SPORTÓW WODNYCH

Oczywiście, z wiadomych przyczyn, na wyspie szczególnym zainteresowaniem cieszą się takie sporty jak: surfing i windsurfing. Na wyspach nie brakuje szkół, w których można się nauczyć uprawiania tych dyscyplin sportowych pod okiem instruktora.

Poza tym turyści często decydują się również na nurkowanie, gdyż wrażenia, które towarzyszą im podczas odkrywania podwodnej flory i fauny, a nawet rozbitych statków, są niesamowite. Natomiast amatorzy pływania mogą korzystać nie tylko z basenów, ale i z przybrzeżnych wód.

 

AKTYWNE SPĘDZANIE CZASU NA WYSPACH KANARYJSKICH

Co ciekawe, na wyspach można także uprawiać tradycyjne sztuki walki, popularna jest dyscyplina, w której walczy się przy pomocy kija – paolo canario, stanowi ona niemałą atrakcję dla podziwiających pokazy walki.

Trzeba też wspomnieć o tym, że na Kanarach istnieją doskonałe warunki do gry w golfa, a więc miłośnicy tego sportu mogą wybrać jedno z proponowanych ośmiu pól golfowych i miło spędzić czas.

Wielbiciele innych dyscyplin sportowych także znajdą coś dla siebie, gdyż na wyspach istnieje wiele obiektów przeznaczonych do gry w: piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę.

Popularne są też sporty dla osób lubiących mocne wrażenie jak: spadochroniarstwo, paralotniarstwo, motocross, karting i rajdy samochodowe.

 

ATRAKCJE KULTURALNE NA WYSPACH

Wszyscy, którzy lubią dobrą zabawę, powinni zawitać w lutym do Santa Cruz de Tenerife , gdyż w tym miesiącu odbywa się dwutygodniowy karnawał, który swą rangę przewyższa tylko ten, który odbywa się w Rio de Jenerio.

Warto też wziąć udział w takich wydarzeniach kulturalnych jak: Festiwal Muzyczny folklor Kanaryjskich i grup zagranicznych w La Laguna podczas uroczystości Chrystusa,  Festiwal Muzyki Wysp Kanaryjskich, czy Sezon Opera.

Na koniec, warto wspomnieć, że w szczególności najmłodsi mogą równie dobrze się bawić w wielu parkach rozrywki czy we wspaniałych ogrodach.

Udostępnij na: