Najpopularniejsze plaże nudystów w Hiszpanii

plaże dla nudystówPlaże nudystów są bardzo popularne w północnej i południowej części Hiszpanii, gdzie wśród pięknej przyrody Zielonego Wybrzeża znajduje się ich wiele. Jak się „uchowały” przed ogólnoeuropejskim „zgorszeniem”? Może pomogła im w tym różnorodność terenu, na którym się znajdują. Nad prawie całym wybrzeżem górują pasma górskie (Cordilllera cantabrica i Montes Gallegos), dzięki czemu teren ten zyskuje niezwykły kształt. Dodatkowo na całej linii brzegowej znajduje się niezliczona ilość fiordów, dominujących na wybrzeżu zachodnim, a flora wabi swą niezwykłością w tym rejonie Europy.

PLAŻE NA PÓŁNOCY

Plaże na Costa Verde znacznie odbiegają od tych, które znajdują się w innych częściach Półwyspu Iberyjskiego.

Wszystkie plaże pozostały od wielu lat niemal nienaruszone, co pozwala naturystom swobodnie przebierać między terenami lesistymi i nadbrzeżnymi, między miejscem nad jeziorem, rzeką, czy też morzem. Naturyzm jest tu dozwolony, więc turyści z całego świata ściągają w to miejsce, aby cieszyć się swobodą.

Plaże nudystów są jedną z atrakcji północnej Hiszpanii, która w dalszym ciągu nie budzi jednak takiego zainteresowania wypoczynkiem, jak południowa cześć kraju, gdzie wabią ciepłe wody Morza Śródziemnego oraz piękna, słoneczna pogoda przez prawie cały okrągły rok.

 

NAJBARDZIEJ ZNANE MIEJSCA DLA NUDYSTÓW

Zarautz to pierwsza z popularnych w tym rejonie (w Asturii) plaż nudystów. Plaża ma długość 2,5 kilometra, ale tylko niewielka jej strefa przeznaczona jest dla naturystów. Jest to również miejsce idealne dla windsurfingu, który ostatnimi laty staje się coraz popularniejszy wśród nudystów.

Kolejną plażą jest La Cantera, która leży niedaleko Barriki. Jest to niewielkich rozmiarów urokliwa plaża (popularna, jednakże z pewnością nieprzepełniona).

Mamy również plażę La Arena, która znajduje się na Ria de Ajo – niedaleko Santander. Lokalizacja plaży daje pełen komfort, dlatego jest ona bardzo popularna wśród rodzin z dziećmi.

Playa Vega lub inaczej Berbes to bardzo piaszczysta plaża, położona na zachód od La Areny. Charakteryzuje się ona otwarta przestrzenią, a jej znalezienie jest bardzo proste.

 

PLAŻE NA POŁUDNIU

Położona na południowym wybrzeżu Hiszpanii Malaga to piękne miasto, do którego co roku przyjeżdżają tłumy turystów. Chociaż miasto może poszczycić się wspaniałymi zabytkami, takimi jak np. forteca Alcazaba czy licznymi muzeami, bez wątpienia największą atrakcją turystyczną są tutejsze wspaniałe plaże, cieszące się międzynarodową sławą.

Plaże Costa del Sol są długie i szerokie, ich łączna długość wynosi 15 kilometrów.

O jakości plaż najlepiej świadczą błękitne flagi, przyznane przez Unię Europejską. Mimo, że często bywają zatłoczone, ze względu na wspaniałą, słoneczną pogodę przez ponad 300 dni w roku, zarówno plaże, jak i woda są bardzo czyste, ponieważ w ciągu ostatnich kilku lat włożono wiele wysiłku w renowację i czyszczenie plaż oraz poprawę infrastuktury i wyposażenia.

Piaszczyste i kamieniste plaże, położone w zacisznych zatoczkach sprawiają, że Malaga może poszczycić się wspaniałymi, pięknymi krajobrazami i są fantastycznym miejscem relaksu i wypoczynku.

 

JAKIE ZAKĄTKI WARTO ODWIEDZIĆ?

W pobliżu plaż Słonecznego Wybrzeża znajdują się parkingi, liczne restauracje i bary, oferujące wyśmienite potrawy i dobre, hiszpańskie wino, a także hotele oraz kluby sportów wodnych. Malaga to wspaniała miejsce nie tylko do pływania, ale także do uprawiania windsurfingu, żeglarstwa czy nurkowania.

Plaże wyposażone są w prysznice, hamaki, parasole i kosze na śmieci, w dodatku są bezpłatne, co sprawia, że turyści spędzają tutaj długie godziny w miłej atmosferze. Najsłynniejsze są plaże El Candado, Las Acacias, Baños del Carmen, La Malagueta, San Andrés, Misericordia, Guadalhorce. Na uwagę zasługuje także słynna plaża dla nudystów na obszarze Guadalmar.

Udostępnij na: