Jak zorganizować wyjazd na Gran Derbi – mecze FC Barcelona i Real Madryt

Camp Nou

gran derbiKtóry mały chłopiec nie chciałby być taki jak Messi czy Ronaldo? Który mężczyzna nie chciałby obejrzeć na żywo derby Hiszpanii, w których zmierzą się ze sobą najlepsze drużyny Primera Division? Liga hiszpańska ma wielu fanów na całym świecie, jednak większość z ich nie może sobie pozwolić na swobodny wyjazd do Barcelony bądź Madrytu, aby oglądać mecz swojej ulubionej drużyny z trybun Camp Nou czy Santiago Bernabeu.

WYJAZD INDWIDUALNY

Jeśli kibic bardzo chce jechać i zarezerwować bilety na Gran Derbi – mecze FC Barcelona i Real Madryt, to musi się dobrze zastanowić, jak przygotować swoją podróż. Wyjazd indywidualny jest drogi i bardzo męczący. Musimy go bardzo dobrze zaplanować (logistycznie, finansowo i czasowo) i być przygotowanym na różne komplikacje, które mogą zdarzyć się np. na lotnisku czy podczas jazdy samochodem.

 

WYJAZD GRUPOWY ZORGANIZOWANY

Świetną alternatywą dla samotnej podróży na piłkarskie rozgrywki swojego faworyta są zorganizowane wyjazdy na imprezy sportowe. Oferty takie dostępne są już w niektórych biurach podróży, które współpracują z dystrybutorami biletów na mecze piłkarskie. Poza tym, na wyjazd na mecz FC Barcelona można zapisać się poprzez oficjalną stronę internetową klubu, na której dostępny jest kalendarz spotkań i propozycje uczestnictwa w turniejach.

 

JAKIE OPŁATY TRZEBA UWZGLĘDNIĆ?

W zależności od tego, jak prestiżowe jest spotkanie, cena wyjazdu może być wyższa bądź niższa. Opłaty uzależnione są również od wybranego środka transportu (autokar bądź samolot), wybranych miejsc czy zakwaterowania (4 gwiazdkowy hotel, brak noclegu). Organizator proponuje również zakup pamiątek w sklepie. Ogólnie rzecz ujmując, jeśli ktoś chce na mecz dostać się samolotem, mieć bilet w dobrym sektorze i nocleg w hotelu, to powinien przygotować się na wydatek rzędu 2 tysięcy złotych.

 

DLA PRAWDZIWEGO KIBICA, PIENIĄDZE NIE GRAJĄ ROLI

Koszty wyjazdu na mecz FC Barcelona czy Realu Madryt mogą wydawać się dość wysokie (szczególnie uwzględniając polskie realia), ale w żaden sposób nie można porównać ich z emocjami, jakie towarzyszą prawdziwym kibicom, którzy mogą na żywo dopingować ulubioną drużynę.

Udostępnij na: