Jak zaplanować weekend w Barcelonie?

mozaiki w barcelonie

cudna barcelonaPragnąc wyjechać w ciekawe miejsce na weekend warto odwiedzić malowniczą i urokliwą Barcelonę, w której nie brak atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych turystów.

Barcelona okazuje się obecnie jednym z chętniej odwiedzanych przez Polaków miast europejskich. Amatorów wypoczynku na świeżym powietrzu Barcelona przyciąga ciepłym klimatem oraz mnóstwem ciekawych imprez, które organizowane są tutaj w ciągu całego roku. Z powodzeniem możemy więc przyjechać tu podczas wakacji, jak i zimą, na przykład na święta lub Sylwestra. Celem zachęcenia  do kilkudniowego wyjazdu do stolicy słonecznej Katalonii, przygotowaliśmy mini-przewodnik po najciekawszych miejscach i najważniejszych zabytkach.

Bez wątpienia najpopularniejszymi miejscami w Barcelonie, chętnie odwiedzanymi przez zagranicznych turystów są:
La Boqueria – zabytkowa, XIX-wieczna hala targowa, stanowiąca nie tylko symbol Barcelony, ale również jedną ważniejszych atrakcji miasta.
Palacio Guel to z kolei pałac, wybudowany w roku 1885 według projektu Antoniego Gaudiego. Pałac mieści się przy ulicy Carter Nou de la Rambla.
La Ramba, czyli najsłynniejsza aleja miasta, która łączy plac kataloński z portem. Warto zajrzeć tutaj choćby na chwilę, lub wspólnie z rodziną wybrać się na popołudniowy spacer po promenadzie, otoczonej plantami. Dodajmy jeszcze, iż mieści się tu wiele kameralnych knajpek i restauracji, gdzie warto zasmakować w lokalnych, katalońskich kulinariach.
Sagrada Familia, czyli Świątynia Pokutna Świętej Rodziny to również dzieło architekta Gaudiego. Budowla pochodzi z roku 1882, i co ciekawe, po dziś dzień nie została ukończona.

Będąc przez weekend w Barcelonie, warto również zobaczyć słynny teatr operowy – Gran Teatre del Liceu, będący jednym z najważniejszych zabytków w całej Europie. Innym, wartym zobaczenia zabytkiem jest również Mirador de Colon, czyli kolumna wzniesiona na część znanego wszystkim odkrywcy, Krzysztofa Kolumba. Pragnąc zaś odpocząć podczas pobytu w słonecznej Barcelonie, warto wybrać się do dzielnicy gotyckiej, gdzie odnaleźć można klimatyczne, romantyczne zakątki i urokliwe alejki, by w końcu dotrzeć do monumentalnej katedry. Co więcej, mieszczą się tu także muzea historyczne, prezentujące najważniejsze eksponaty związane z historią Hiszpanii. Miłośnikom sztuki i kultury polecamy także wybranie się do barcelońskiego Muzeum Picassa oraz do Muzeum Narodowego Sztuki Katalońskiej.

Wraz z dziećmi można z kolei wybrać się na spacer po malowniczym Parku Guel, mieszczącym się w centrum Barcelony lub do Parque de la Ciudadela we wschodniej części miasta. Pragnąc spędzić też nieco czasu na świeżym powietrzu, polecamy rodzinną wycieczkę na wzgórze Montjuic, skąd roztacza się wspaniała panorama na centrum Barcelony.

Udostępnij na: