Opinie o wczasach w Torremolinos

torremolinosTorremolinos jest jednym z najbardziej znanych miast w hiszpańskiej Andaluzji. Miasto zapewnia turystom doskonałą zabawę w gorących latynoskich rytmach, słoneczna aurę, piaszczyste plaże, a także wspaniałe zabytki i miejsca, które warto zobaczyć. Dominują tutaj wspaniałe budowle w postaci zamków, kościołów oraz zabytkowych domków. Na szlakach dla zwiedzających występują ponadto ważne komunikaty dla turystów, które ułatwiają poruszanie się w danym obszarze.

 

ATRAKCJE TURYSTYCZNE TORREMOLINOS

Na uwagę zasługuje tutaj miasteczko wodne ze zjeżdżalniami i pływalniami. Ponadto do andaluzyjskich atrakcji niewątpliwie należą różnego rodzaju bary i restauracje (np. lokale flamenco), zabytki oraz słoneczne plaże i piaski Costa del Sol. Do najbardziej znanych należy zaliczyć słynną Playa del Lido, która jest idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych.

Obok Malagi i Marbelli, Torremolinos od wielu lat jest hiszpańską stolicą rozrywki i doskonałej zabawy. Ogromny wpływ na świetne samopoczucie wczasowiczów w tym miejscu ma z pewnością słoneczna aura Torremolinos, która sprzyja wodnym uciechom oraz imprezom w gronie przyjaciół. Gorący latynoski klimat połączony z wodnymi parkami rozrywki, plażami oraz innymi ciekawymi miejscami w Torremolinos potrafią wciągnąć każdego w rytm radosnej i roztańczonej zabawy.

Torremolinos ma do zaoferowania swoim wczasowiczom mnóstwo rozrywki w postaci słonecznych plaż (np. Los Alamos, El Saltillo), pól golfowych (Guadalhorce, Lauro, Alhaurin), parków wodnych (Aqualand), wspaniałych restauracji (Mi Carro, Casa Pacosse), a także dyskotek i klubów (Pipers, Paladium).

 

PIĘKNA MIEJSKA ARCHITEKTURA

Dominują tutaj wspaniałe budowle w postaci zamków, kościołów oraz zabytkowych domków. Na szlakach dla zwiedzających występują ponadto ważne komunikaty dla turystów, które ułatwiają poruszanie się w danym obszarze.

Jakie miejsca w Torremolinos zasługują więc na szczególną uwagę ? Należy do nich niewątpliwie Zamek Sohail, wybudowany przez Felicjan, a zmodernizowany przez Rzymian. Budowle te robią na wczasowiczach ogromne wrażenie i często są doskonałą okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć.

Na uwagę zasługują również takie miejsca jak słynne białe domostwa, sanktuarium Santuario de la Virgen de la Penaoraz, arena walk byków w Mijas Costa, malowniczy zamek Colomares, Pustelnia św. Michała oraz wieże Pimental. Ta ostatnia została wzniesiona z myślą o ochronie przed morzem.

 

JAK WYBRAĆ DOBRE ZAKWATEROWANIE?

Hotele na Costa del Sol posiadają doskonałe zaplecze połączone z miłą i fachową obsługą. Sprawia to, żewczasy w Andaluzji to doskonały wypoczynek wraz z masą przeróżnych atrakcji. Ich wybór jest tak ogromny, że każdy urlopowicz powinien znaleźć tutaj coś odpowiedniego dla siebie. Wakacje na Costa del Sol są więc przysłowiowym strzałem w dziesiątkę nawet dla najbardziej wymagających turystów. Poruszanie się w tym regionie ułatwia sprawnie działająca andaluzyjska informacja turystyczna.

 

Pod koniec września w Torremolinos organizowany jest Dzień Turysty. W tym dniu na wszystkich urlopowiczów czeka cała masa atrakcji takich jak np. bezpłatne imprezy oraz darmowa kuchnia.

Udostępnij na: