Costa Verde – Zielone Wybrzeże

costa verde

costa verde Costa Verde to jeden z ciekawszych regionów turystycznych północnej Hiszpanii, który jest również nazywany Zielonym Wybrzeżem. Obejmuje wybrzeże atlantyckie Galicji, Asturii, Kantabrii oraz Kraju Basków. Na turystów czekają tu skalne zatoki oraz szerokie plaże, które kontrastują z turkusową wodą.

 

UMIARKOWANY KLIMAT MORSKI I TURKUSOWA WODA

Ten malowniczy zakątek Hiszpanii daje doskonałe warunki do wypoczynku. Temperatury na Zielonym Wybrzeżu latem są bardzo przyjazne, a region ten cechuje umiarkowany klimat morski. Poszarpana linia brzegowa świetnie nadaje się także do uprawiania rozmaitych sportów wodnych. Na Costa Verde można odnaleźć również naturystyczne plaże, które znajdują się między innymi w okolicy Santander.

Na krajobraz Costa Verde składa się jednak nie tylko morze. W oddali rozpościerają się malownicze stoki Gór Kantabryjskich, a wyprawy do Kantabrii są bardzo powszechne wśród turystów. Dużym atutem turystycznym tego regionu jest także urokliwy park Picos de Europa, usytuowany na pograniczu Asturii, Kantabrii i Kastylii.

 

GIJON TĘTNIĄCY ŻYCIEM O KAŻDEJ PORZE

Największym ośrodkiem Zielonego Wybrzeża jest miasto Gijon, które tętni życiem o każdej porze dnia i nocy. Jest to jednocześnie jedno z najbardziej znanych miast Asturii. Każdego roku asturyjskie pola campingowe w letnim sezonie turystycznym wręcz pękają w szwach, co świadczy o bardzo dużej popularności tego regionu wśród turystów.

Gijon to znana hiszpańska aglomeracja, która znajduje się na wzgórzu między plażami, a została założona prawdopodobnie przez Rzymian. Dzisiaj na terenie miasta można odnaleźć wiele imponujących zabytków. Wycieczkę warto rozpocząć od zwiedzenia starówki w Gijon, usytuowanej na skalistym cyplu.

Poza Gijon warto odwiedzić też kilka innych hiszpańskich miast, skrywających w sobie mnóstwo interesujących miejsc. Wśród nich na szczególne zainteresowanie zasługuje pielgrzymkowe Santiago de Compostela, wypoczynkowa miejscowość San Sebastian oraz miasto Cervantes, którego nazwa wywodzi się od szlacheckiego rodu Cervantesów.

 

TURYSTYCZNY SANTANDER

Nowoczesnym kurortem przyciągającym turystów jest Santander, w którym można znaleźć dobrze zagospodarowaną plażę. Hotele w Santander czekają na przyjezdnych właściwie przez cały rok, ale najbardziej tłoczno jest tu głównie latem. W mieście nie znajdziemy historycznych zabytków, ale za to są tu wykwintne restauracje i bary, które serwują największe hiszpańskie specjały.

 

NOWY ROK W KRAJU BASKÓW

Do atrakcji turystycznych kraju Basków należy zaliczyć ponadto słynny Most Biskajski, rozciągający się nad ujściem rzeki Nervion. To tutaj często turyści witają Nowy Rok na Costa Verde. Największym miastem nad Zatoką Biskajską jest natomiast Bilbao. To tutaj od końca XIX wieku znajdowało się centrum narodowego ruchu biskajskiego. Dzisiaj na terenie miasta możemy podziwiać liczne zabytki, między innymi średniowieczne stare miasto oraz gotyckie i renesansowe kościoły.

Udostępnij na: