Costa Brava – Dzikie Wybrzeże

costa bravaCosta Brava (hiszp. Dzikie Wybrzeże) – region turystyczny w Katalonii (północno-wschodnia Hiszpania), obejmujący wybrzeże śródziemnomorskie między Blanes a granicą z Francją.

POŁOŻENIE DZIKIEGO WYBRZEŻA

Costa Brava jest ośrodkiem turystycznym w południowo- wschodniej części Hiszpanii. Jest to miejsce szczególnie atrakcyjne pod względem krajobrazu, który obfituje w skalne urwiska i zatoki. Nazwa Costa Brava oznacza „dzikie wybrzeże” i częściowo oddaje charakter tego miejsca. Costa Brava ciągnie się wzdłuż północnego wybrzeża Morza Śródziemnego , od granicy francusko-hiszpańskiej i kończy nieopodal północno- wschodnich przedmieść Barcelony. Na długości prawie 200 kilometrów znajdują się hotele w Costa Brava, restauracje i domy letniskowe, które ciągną się niemal do samych plaż. Jednak turyści mogą również podziwiać miejsca zupełnie nie tknięte przez rękę człowieka, gdzie występuje pierwotne piękno czerwonobrunatnych przylądków, nadbrzeżnych skał i lasów, to także są atrakcje wybrzeża Morza Śródziemnomorskiego.

OD GRANICY FRANCUSKIEJ DO BARCELONY

Jako główny ośrodek turystyczny Hiszpanii ma bardzo dobrze wyposażoną bazę noclegową: dużą ilość świetnie wyposażonych hoteli z kompetentną obsługą. Wybrzeże Costa Brava biegnie od granicy hiszpańsko-francuskiej do plaż położonych na północny wschód od Barcelony. Większość wybrzeża została zabudowana, jednak wciąż istnieją miejsca gdzie zachowały się charakterystyczne elementy okolicy takie jak urwiska, klify i lasy sosnowe, kończące się tuż przy piaszczystych plażach. Na Costa Brava poznajemy hiszpańską kulturę i temperament jej mieszkańców – to Hiszpania w całej swej okazałości.

NIEPOWTARZALNY DZIKI KRAJOBRAZ

Wszystkie nadmorskie kurorty Costa Brava mają wiele do zaoferowania dla turystów. Zwiedzić tam można zabytkowe gotyckie kościoły, ruiny zamków a także ogród botaniczny. A kiedy zmęczymy się już wędrówkami po hiszpańskich uliczkach, można zwyczajnie udać się na plażę w Costa Brava, poleżakować i wykąpać w ciepłym morzu.

Costa Brava to tak ciekawe i wspaniałe miejsce turystyczne, do którego tak wielu turystów chętnie wraca, a wszystko za sprawą ciekawych atrakcji wypoczynkowych i niepowtarzalnego krajobrazu z Morzem Śródziemnym w tle. Hiszpańskie wybrzeże Costa Brava jest nieco dzikie za sprawą poszarpanych skalistych brzegów. Przyciągające piaszczyste plaże i przezroczysta błękitnawo- zielona woda w połączeniu z bezchmurnym niebem i złocistym słońcem to najlepszy wybór na urlop tak w sezonie jak i poza sezonem.

COŚ WIĘCEJ NIŻ TYLKO CORRIDA, WINO I FLAMENCO

Na wszystkich tych którym Hiszpania kojarzy się tylko i wyłącznie z krwawymi corridami, winem i tańcem flamenco, czeka duże zaskoczenie i miła niespodzianka. Costa Brava jest miejscem godnym polecenia dla osób lubiących dobrą zabawę do białego rana, czyli osobom młodym i studentom. Będąc tam, po prostu nie da się nie skorzystać z uroków nocnego życia czyli licznych klubów i dyskotek oraz kąpieli śródziemnomorskiej. Dobry wypoczynek potęguje także sjesta, której Hiszpanie oddają się 2 godziny dziennie po obiedzie. Jak więc widać, hiszpańskie wybrzeża tętnią życiem a jednocześnie są tak kuszące dzięki nieco leniwemu trybowi życia tubylców, który sprzyja wypoczynkowi i odrzuceniu trosk i zmartwień. Jeśli chodzi o jedzenie nie należy zbytnio obawiać się o monotonię, każdy znajdzie coś dla siebie. Tamtejsze bary, restauracje, pizzerie i kafejki oferują różnorakie potrawy dla każdego podniebienia. Przeważają świeże owoce, lody, różne sałatki i rodzaje mięs, a do kolacji serwowane jest białe lub czerwone wino.

Wiele można by pisać o Costa Brava jako wspaniałym miejscu na wypoczynek – jest tam wszystko co każdy turystyczny kraj powinien mieć. Między innymi ciekawe zabytki. Nie można również narzekać na gościnność mieszkańców, którzy są życzliwi i zawsze uśmiechnięci, pewnie za sprawą dużej ilości stale świecącego tam słońca. Costa Brava jest romantycznym kurortem dzięki licznym i pięknym zatoczkom oraz plażom, które zwłaszcza w wieczornej porze zamieniają się w czarujące i urokliwe miejsca z zachodzącym słońcem w tle. Śródziemnomorski klimat dobrze wpływa na wypoczywających tam turystów.

Udostępnij na: