Co ciekawego jest na Teneryfie?

wycieczka na teneryfęWyspy Kanaryjskie są miejscem, które w ostatnim czasie turyści coraz częściej wybierają na wczasy, głownie ze względu na wysokie temperatury podczas całego roku oraz niskie koszty podróży w związku z licznymi ofertami last minute składanymi przez biura podróży.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się wyspa Teneryfa, a w szczególności, jej stolica – miasto Santa Cruz de Tenerife, które dostarcza turystom wielu atrakcji. Poza tym,  mogą oni tam podziwiać wiele uroczych zakątków, także tych historycznych, zapewnioną mają dobrą zabawę, choćby w licznych parkach rozrywki, ogrodach, na festiwalach czy w okresie karnawału.Na nudę nie mogą także narzekać wielbiciele sportu, gdyż na wyspie mogą oni się w pełni realizować, ponieważ asortyment obiektów sportowych jest niezwykle bogaty i każdy wśród nich z pewnością znajdzie coś dla siebie.


JAK DOSTAĆ SIĘ NA WYSPĘ?

Oczywiście, najpopularniejszym środkiem transportu na wyspy jest samolot. W związku, że nie jest to tani środek lokomocji, w ostatnim czasie coraz więcej osób korzysta z tanich linii lotniczych lub z ofert last minute.

Natomiast osoby z nieco zasobniejszym portfelem mogą na miejsce przemieścić się za pomocą promu, który wypływa np. z hiszpańskiego portu Kadyks, jednak czas podróży może sięgać nawet 30 godzin.

 

KOMUNIKACJA NA WYSPIE

Najczęściej turyści przemieszczają się po wyspie za pomocą autokaru. Ale trzeba zaznaczyć, że do mniej znanych i położonych w odległych miejscach miejscowości autobusy jeżdżą rzadko, zwykle dwa razy dziennie, co może być nie mały utrudnieniem. Poza tym nie można się nimi przemieszczać po górskich terenach, gdyż tak nie podróżują. Ich ceny są dość wysokie, zwłaszcza na dłuższych trasach, więc lepiej z nich korzystać na krótkich odcinkach.

Jeśli chodzi o taksówki, to ich nie brakuje, ale ich ceny często są gigantyczne, więc ten środek transportu raczej nie jest gony polecenia, no chyba że ktoś ma „bogato wypchaną kieszeń”. Na wyspach najbardziej opłaca się wypożyczenie samochodu. Zanim jednak to zrobimy, trzeba zapoznać się z ofertami różnych wypożyczalni, gdyż ceny usług mogą się znacznie różnić. Poza tym konieczne jest posiadanie międzynarodowego prawa jazdy i ukończone 21 lat.

Trzeba jeszcze wspomnieć, że drogi na wyspach są dobrej jakości, oczywiście w górzystych terenach są one wąskie i bardzo kręte, więc poruszając się po nich trzeba bardzo uważać i nie ma mowy o nadmiernej prędkości. I jeszcze jedna praktyczna uwaga, ceny paliw nie są zbyt wysokie w porównaniu choćby z centrum Hiszpanii. Najlepiej jest skorzystać z lotu pomiędzy wyspami, który średnio trwa około godziny lub wybrać przeprawę promem. Oczywiście, mamy zagwarantowane dobre połączenia pomiędzy wszystkimi wyspami, więc jest to wspaniała wiadomość dla osób, które nie chcą osiedlić się tylko na jednej z nich.

 

WYCIECZKA PO TENERYFIE

Co roku, nie bez przyczyny, miliony turystów odwiedza Santa Cruz. Przede wszystkim jest to miasto portowe, które jest również stolicą Teneryfy. Poza tym urzeka pięknymi plażami i cudownymi widokami, a także zwiedzającym proponuje wiele atrakcji. Poza tym, miasto jest słynne z wielu parków rozrywki i przepięknych ogrodów, w których nie tylko można odpocząć, ale i miło spędzić czas, choćby fundując sobie podróż minipociągiem wokół parku np. Garcia Sanabria.

Poza tym nie musimy się martwić o transport na miejscu, gdyż komunikacja jest doskonale rozwinięta, drogi są dobrej jakości, a poza tym zawsze jeszcze możemy skorzystać z przeprawy promowej czy z lotu samolotem, jeśli chcemy odwiedzić inną wyspę.

Natomiast jeśli chodzi o wybór noclegów, to jest on niezwykle szeroki i każdy może znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie spełniającą wszystkie oczekiwania i dostosowaną do możliwości finansowych.

Na koniec, trzeba też wspomnieć o tradycyjnych potrawach (ważną rolę odgrywają oczywiście ryby i owoce morza) i winie, których niepowtarzalny smak z pewnością docenił już niejeden turysta, nawet jeśli jest wybrednym smakoszem i nie łatwo go zadowolić, więc warto także odwiedzić dobre restauracje, które zauroczą nas nie tylko swym wystrojem.Osobom chcącym odpocząć od huku i zgiełku wielkich ośrodków turystycznych, proponujemy pobyt na innych wyspach, mniej odwiedzanych przez wielbicieli obcokrajowców, szczególnie warta polecenia jest La Palma.

 

PIĘKNE I ATRAKCYJNE MIEJSCA

Będąc na Teneryfie, koniecznie trzeba zobaczyć Plaza de Espania –  rynek, który został odnowiony w 2008 roku. Znajdują się na nim najwyższe na Wyspach Kanaryjskich dwa wieżowce oraz sztuczne jeziorko, które swym wyglądem zachwycają wielu obcokrajowców.

Wartym uwagi jest również budynek uznawany za jedno z sześciu dzieł współczesnej sztuki hiszpańskiej – Auditorio de Tenerife, który mieści w sobie salę koncertową przypominającą Operę w Sydney i jest podziwiany przez wielu turystów, którzy zachwycają się jego nietypową konstrukcją.

Osoby, które są kolekcjonerami pamiątek z różnych zakątków świata, powinny odwiedzić coniedzielny jarmark Mercado de Nuestra Señora de Fica lub przejść się ulicą Calle Castillo, na której można zakupić wszelakie produkty, zwłaszcza pamiątki i obdarować nimi bliskie osoby.

Obowiązków punktem zwiedzania miasta jest oczywiście kościół Iglesia de Nuestra Señora de la Concepcion, w którym znajduje się godny uwagi krzyż, od którego pochodzi nazwa miejscowości.

 

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?

Wszystkim tych, którzy pierwszy raz wyjeżdżają na Wyspy Kanaryjskie, zachęcamy z skorzystania z niezbędnika turysty, aby na miejscu byli odpowiednio przygotowani i nie czekała uch niemiła niespodzianka.

A, więc jak widać, Kanary to idealne miejsce na wakacje, gwarantujące słońce, dobrą zabawę, moc niezapomnianych wrażeń i z pewnością, jeśli zobaczyć ich piękno, zapragniesz  powrócić tam ponownie.

Jak widać Santa Cruz de Tenerife to niezwykłe miejsce, które swym urokiem oczarowało już wielu ludzi, którzy tam chętnie wracają. Nie da się go w kilkunastu zdaniach opisać, trzeba je po prosty zobaczyć!!!

 

 

Udostępnij na: