Andaluzja – kraina słońca

andaluzjaTa piękna kraina podzielona jest na kilka części: Costa de Almería, Costa Tropical, Costa del Sol, de la Luz. Stolicą Andaluzji jest Sewilla. Ważniejsze miasta to Grenada, Kordoba i Malaga. Znajduje się tu najwyższy łańcuch gór Hiszpanii Sierra Nevada. W Andaluzji panuje suchy i gorący klimat, średnie temperatury wynoszą 35°C, ale jest to całkiem przyjemny skwar, znośne dla organizmu za sprawą przyjemnego powiewu wiatru od morza.To oraz ciągnące się bez końca piaszczyste wybrzeże, zachęcają do spędzania czasu głównie na plażach. Andaluzyjskie wybrzeże, rozciągające się na 812 km, podzielone jest pomiędzy Morzem Śródziemnym a Oceanem Atlantyckim. Oprócz masy wczasowiczów, możemy także znaleźć tutaj urocze zakątki, wspaniałe wydmy, wielkie skarpy, a także zatoczki idealne do nurkowania i poznawania podwodnego świata.

 

ATRAKCJE DLA TURYSTÓW

Ale obszar ten oferuje również mnóstwo innych atrakcji. Jest to doskonałe miejsce do uprawiania sportów, zwłaszcza sportów wodnych jak m.in. windsurfing czy narciarstwo wodne. Również miłośnicy klasycznej turystyki mają do wyboru kilka opcji. Piękne tereny górzyste zachęcają do pieszych wędrówek. Wypożyczenie roweru również nie stanowi problemu. Możemy spróbować  jazdy konnej i podziwiać z grzbietu konia jedne z najpiękniejszych widoków na świecie. Costa del Sol słynie z pól golfowych, wśród których można dowoli przebierać, bo jest ich ponad czterdzieści. Adrenaliny dostarczy korrida, czyli rytualne walki z bykami. To na pewno niezapomniane widowisko z udziałem przystojnych i odważnych torreadorów, ale nie jest to rozrywka dla wszystkich.

 

NOCNE ŻYCIE W RAJU

Z pewnością część z nas bardziej woli wieczorne spacery kameralnymi uliczkami i romantyczne kolacje przy świecach przyulicznych knajpkach. Można również wybrać się na nieco głośniejsze, wieczorne imprezy w klubach. Hiszpanie są znani ze swojej miłości do tradycji i dzięki temu możemy brać udział w uroczystościach poświęconych patronom. Hiszpanie uwielbiają rozmach i przepych, więc są to wspaniałe widowiska, w które włącza się cała lokalna społeczność, zachęcając do udziału także turystów.

Między kolejnymi zajęciami można odpocząć w pięknych restauracjach, gdzie dominują owoce morza i oliwki. Miłośnicy wina też nie będą zawiedzeni, gdyż do dyspozycji mają miejscowe, które warto przywieść ze sobą na pamiątkę lub jako rewelacyjny prezent dla znajomych.  Ponadto Hiszpanie to bardzo życzliwy i przyjazny naród, a ich gorący temperament jest znany na całym świecie. Wystarczy wspomnieć, że Andaluzja jest ojczyzną tańca flamenco.

Udostępnij na: