Ceny żywności w Hiszpanii

zakupy żywności

ceny żywnościHiszpania, to niezwykle piękny i atrakcyjny turystycznie kraj. Wiele osób chcących spędzić niepowtarzalne wakacje, odpocząć, a także zobaczyć wiele interesujących zabytków, udaje się właśnie tam wierząc, że będą to wakacje ich życia.

Jednak są i tacy, którzy chociaż marzą o takim wypoczynku to ciągle odkładają go na późniejszy czas, ponieważ spodziewają się, że okaże się on nazbyt drogi i przekroczy ich możliwości finansowe albo wręcz zrujnuje domowy budżet. Oczywiście wiadomo, że chcąc spędzić czas wakacji w luksusowym hotelu z wszelkimi wygodami i udogodnieniami, należy się liczyć z niebotycznymi kosztami. Jednak decydując się na standardowe warunki i samemu organizując sobie czas wypoczynku, można spędzić niezapomniane wakacje w wyjątkowym miejscu, w wyjątkowy sposób, za wyjątkowo rozsądną i niską cenę.

O czym powinien wiedzieć każdy turysta wybierający się na urlop do Andaluzji ? Oprócz informacji na temat klimatu oraz budowli (np. zabytków Torremolinos), warto dowiedzieć się czegoś na temat tamtejszych zwyczajów, języka oraz cen wybranych produktów.


PLANOWANIE URLOPU W HISZPANII

A więc decydując się na samodzielną organizację wakacji na Półwyspie Iberyjskim, warto wcześniej sięgnąć po przewodnik turystyczny, wybrać obiekty i zabytki, które chcemy zobaczyć, a także atrakcje, z jakich zamierzamy skorzystać. Następnie należy za pośrednictwem Internetu, ewentualnie korzystając z porad uprzejmych pracowników biur podróży, zorientować się, jakich ceny możemy się spodziewać za skorzystanie z poszczególnych atrakcji, za noclegi, wejściówki do miejsc, gdzie zwiedzimy zabytki. W tak łatwy sposób możemy zapoznać się z rejonem, do którego się wybieramy, a także określić, czy nas stać na taki wyjazd i jak dużo pieniędzy potrzebujemy ze sobą zabrać. Ważne jest również sprawdzenie, jak drogiego jedzenia możemy się spodziewać, kosztów biletów autokarowych czy za przejazd pociągiem, tramwajem lub taksówką.

Bardzo istotną sprawą jest język w jakim będziemy się komunikować podczas naszego urlopu. Niestety Andaluzyjczycy nie mówią ani po angielsku, ani po niemiecku. Oprócz rodzimego hiszpańskiego, najłatwiej dogadać się natomiast w języku francuskim ( w zależności od regionu). Przed wyjazdem należy więc zaopatrzyć się w różnego rodzaju rozmówki, mapy i GPS.

 

GDZIE JEST NAJTANIEJ?

I tak w jednym z tańszych i atrakcyjniejszych miast Lloret de Mar ceny wyglądają następująco: bilet na autobus miejski, do którego można wsiąść na przystanku w różnych częściach miasta – 1,15 EUR, kurs nurkowania – 30 EUR, La Siesta, czyli tzw. Hiszpańska Noc z pokazem Flamenco – ok. 35 EUR,. Jeżeli nie jesteśmy dobrymi organizatorami takich wypraw, a chcemy niedrogo, ale jednocześnie miło spędzić wakacyjny czas, zaufajmy biurom podróży, które oferują wycieczki w atrakcyjnych cenach, przeznaczone zarówno dla osób pragnących wypoczywać jak i spędzić czas bardzo aktywnie.

 

KOSZTY ZAKUPÓW  W ANDALUZJI

Sklepy w Andaluzji czynne są zwykle od poniedziałku do soboty w godzinach od 9-13 i 16-19 (trzy godziny siesty). W sezonie turystycznym jednak większość z nich czynna jest do godziny 22 (także w niedziele). Za kurs miejski taksówką zapłacimy tutaj 3,60-6 euro. A oto lista orientacyjnych cen wybranych produktów spożywczych :

– bagietka – 0,8 €,
– 1 kg chleba tostowego – 1,98 €,
– 500 ml butelka Coca-Coli – 0,62 €,
– sałatka taramas – 1,4 €,
– 1 kg kurczaka – 1,55 €,
– 500 g makaronu – 0,45 €,
– 12 sztuk jajek – 0,99 €,
– 1 l pełnego mleka – 0,7 €,
– 1 l oleju słonecznikowego – 1,19 €,
– 1 kg orzeszków ziemnych – 3 €,
– 1 kg parówek – 2,73 €,
– 1 l piwa Cruzcampo – 0,91 €,
– 1 l soku pomarańczowego – 0,69 €.

 

Udostępnij na: